Czas na detox. Jak oczyścić organizm

 

DETOX, A POSTĘP CYWILIZACYJNY

Zacznijmy od początku. Poprzedni wiek był czasem wielkich zmian. Zgadza się, postęp cywilizacyjny, który nastąpił w XX wieku, jest bardzo użyteczny, ale tez niestety szalenie szkodliwy dla naszych organizmów.

Każdy z nas, codziennie, ma kontakt z niezliczoną ilością związków chemicznych. Dzień w dzień jesteśmy wystawieni na zanieczyszczoną wodę, powietrzę, pokarmy. Do tego żyjemy w ciągłym stresie i pośpiechu. Czas stał się towarem deficytowym. By choć trochę go zaoszczędzić, często decydujemy się na gotowe obiady, dania z mikrofalówki, niezdrowe fast-foody. Częściej sięgamy po coca-colę niż po wodę. Po całym dniu spędzonym w pracy wolimy usiąść przed telewizorem, niż iść na spacer. Do tego nadużywamy alkoholu, nikotyny. Po prostu się trujemy.

detox

Nasze ciało błyskawicznie i poprawnie reaguje na wszystkie toksyny, z którymi mamy kontakt. Skupia całą energię na tym, by uczynić je niegroźnymi, wydalić z organizmu. Praktycznie non stop przeprowadza proces detoksyfikacji. Bez naszej pomocy z zewnątrz, po prostu w pewnym momencie nie wytrzymuje presji i tempa.

Mamy co raz mniej energii, coraz trudniej następuje odnowa organizmu. Ogólny stan zdrowia się pogarsza. Toksyny są magazynowane w organizmie, co może dawać całą gamę dolegliwości. Począwszy od notorycznego zmęczenia, poprzez skłonność do infekcji, egzemy, migren i problemy z trawieniem, aż po choroby wrzodowe, nowotworowe czy zawał serca.

W takim momencie obowiązkowo trzeba wspomóc organizm w detoksie. Jak to zrobić?

Po pierwsze trzeba wykluczyć z menu pewne produkty spożywcze, które obciążają organizm (alkohol, nikotyna, kofeina i inne używki, cukry proste, tłuste potrawy), a po drugie – należy obowiązkowo wprowadzić do diety duże ilości wartościowych substancji odżywczych, które przyspieszają proces oczyszczania z toksyn i wspomagają odnowę komórek (najlepiej sięgnąć po lekkostrawne i łatwo przyswajalne, świeże, nie gotowane produkty, bogate w witaminy i związki mineralne, czyli soki owocowe i warzywne).

Detoks to nie tylko kwestia diety. Oczyszczanie organizmu możesz wspomóc dodatkowymi zabiegami, takimi jak hydroterapia, masaż ciała czy drenaż limfatyczny.

Czy detox jest dla Ciebie? Czytaj TUTAJ 

comments